FENG SHUI

Feng Shui – konsultacje aranżacji przestrzeni dla lepszego życia

Feng Shui – stwórz balans w swoim życiu i otoczeniu

Wśród niezliczonych kierunków chińskiej filozofii, Feng Shui pozostaje jednym z najlepszych wyborów dla osób poszukujących równowagi. Poprzez budowanie balansu wokół siebie, można osiągnąć czystą harmonię w sercu i umyśle. W gabinecie FlowSpace oferujemy profesjonalne porady dotyczące aranżacji przestrzeni dla lepszego życia w wielu aspektach.

Czym jest Feng Shui i jak na nas wpływa?

Pojęcie Feng Shui to kombinacja chińskich słów oznaczających wiatr ( fēng) i wodę ( shuǐ), natomiast w wolnym tłumaczeniu oznacza „drogę wiatru i wody”. Jest to starożytna chińska koncepcja filozoficzna oparta na idei świadomej aranżacji, jak również harmonizacji przestrzeni. Filozofia ta ma na celu osiągnięcie równowagi życiowej poprzez dostarczanie pozytywnej energii przez optymalne uporządkowanie przestrzeni na świecie.

Z ideologią Feng Shui powiązane jest też pojęcie Yin (energii żeńskiej, pasywnej i ciemnej) oraz Yang (energii męskiej, aktywnej i jasnej). Wspólnie, Yin i Yang dążą do idealnej harmonii na zasadzie przeciwstawności dwóch jakże odmiennych wizji. 

Osiągnięcie idealnego balansu w życiu możliwe jest dzięki podstawowym założeniom Feng Shui. Ta koncepcja filozoficzna pozwala w perfekcyjny sposób zaaranżować swoje otoczenie, żeby łatwiej dostąpić duchowego spełnienia. Harmonijne środowisko pracy, jak też przytulny dom, stworzyć można przy pomocy właściwej aranżacji wnętrza.

Dlaczego warto skorzystać z porad mistrza Feng Shui?

Tworząc Bagua, czyli mapę energetyczną Twojego domu lub biura, zyskujesz szansę na harmonizację przestrzeni wokół siebie. Podzielona na 8 sektorów, mapa ta reprezentuje następujące sfery życia:

 • Bogactwo
 • Sława
 • Partnerstwo
 • Rodzina
 • Tai Chi
 • Dzieci
 • Wiedza
 • Kariera
 • Pomocne osoby

Istnieje jeszcze dziewiąty obszar, który znajduje się w centrum zainteresowania tej filozofii, a jest nim ogólne dobre samopoczucie. Praca nad poszczególnymi sferami wpływa na poprawę jakości życia. Niezwykle pomocne są w tym przypadku profesjonalne porady mistrza Feng Shui.

Współpraca w zakresie aranżacji wnętrza polega na optymalnym rozstawieniu przedmiotów tak, aby korespondowały one z celem, jaki chcesz osiągnąć. Każdy z obszarów życiowych wymaga nieco innego spojrzenia, stąd też dobrze jest wpływać na nie z osobna. Dogłębne analizy, a także ich implementacja w życiu, przybliżają człowieka to osiągnięcia zen.

Jak filozofia chińska pomaga w życiu codziennym?

Zalety Feng Shui są wyjątkowe, gdyż ta koncepcja filozoficzna potrafi zdziałać cuda. Wprowadzając w życie wskazówki otrzymane przez mistrza tej filozofii, można czerpać z następujących korzyści:

 • Zwiększenie bogactwa, nie tylko materialnego, ale i duchowego.
 • Odnalezienie harmonii i balansu na wielu płaszczyznach.
 • Stabilizacja kariery, a także odcięcie się od problemów w pracy.
 • Wsparcie lepszego zdrowia, zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym.
 • Rozwój relacji międzyludzkich, w tym także lepsze funkcjonowanie w związku.

Chińska filozofia od wielu lat pomaga wielu osobom wejrzeć w głąb siebie, żeby odnowić swoje życie. Antyczne koncepcje perfekcyjnie sprawdzają się również w nowoczesnym świecie, dlatego warto skorzystać z porad ekspertów w tej materii. Znajdziesz ich w gabinecie FlowSpace.

Dlaczego FlowSpace?

Klaudia Pruszowska pomoże Ci spojrzeć na Twoje otoczenie z zupełnie innej strony. Dzięki niej dowiesz się, że nawet drobne zmiany w aranżacji wnętrza mogą doprowadzić do harmonizacji w wielu aspektach życia. Feng Shui  to Twoja najlepsza szansa na stworzenie zrównoważonego środowiska w domu i pracy.

Umów się już dziś i odkryj wszystkie zalety tej filozofii!