MEDYCYNA CHIŃSKA

Medycyna chińska – siła tradycji w uzdrawianiu ciała i duszy ludzkiej

Medycyna chińska – pełnowymiarowe wsparcie dla ciała i duszy

Chińczycy już w starożytności opracowali jedyne w swoim rodzaju metody lecznicze, jakie przynoszą ukojenie nie tylko na poziomie cielesnym, ale również duchowym. Medycyna chińska po dziś dzień pozostaje niezwykle popularnym wyborem wśród osób, jakie poszukują możliwości uzdrowienia. W gabinecie FlowSpace również zajmujemy się poszukiwaniem perfekcyjnych sposobów na harmonizację i zbalansowanie Twojego organizmu.

Czym jest tradycyjna medycyna chińska?

Medycyna chińska  towarzyszy nam już od kilku tysięcy lat, gdyż liczne praktyki lecznicze pojawiły się już w starożytnych Chinach. Terapeuci klasycznej medycyny chińskiej czerpią z szerokiego wachlarza spojrzeń psychologicznych i fizycznych na aspekty zdrowotne człowieka. Wśród najpopularniejszych rodzajów chińskiej medycyny można wymienić następujące techniki:

  • Akupunktura – stymulacje konkretnych punktów na ludzkim ciele przy pomocy cieniutkich igiełek. Terapia pozwala na uwalnianie naturalnych bodźców przeciwbólowych, a także ma wpływ na postrzeganie bólu przez mózg.
  • Tai Chi – terapia łącząca w sobie określone postawy ciała, ruchy, skupienie umysłowe, ćwiczenia oddechowe, a także relaksacyjne. Wpływa pozytywnie na poprawę równowagi całego ciała, jak również na redukcję bólu.
  • Kuchnia pięciu przemian – optymalny dobór elementów żywieniowych według zasady pięciu rodzajów pożywienia, za którymi stoi pięć żywiołów. Balans pomiędzy poszczególnymi smakami oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych.
  • Zioła i produkty naturalne – medycyna chińska chętnie sięga po produkty ziołowe, które wspierają walkę ze schorzeniami serca, układu oddechowego czy umysłu. Ziołolecznictwo wykorzystuje nie tylko herbatę, ale również suszone owoce i inne rośliny.

Czy medycyna chińska jest efektywna?

Wśród naturalnych podejść do zdrowotności organizmu, tradycyjna medycyna chińska zalicza się do najbardziej pożądanych technik. Stosowane przez terapeutów praktyki, takie jak akupunktura czy tai chi, mogą bardzo korzystnie wpływać zarówno na ciało, jak również duszę. Uwalniając od bólu i neutralizując schorzenia, chińska medycyna tradycyjna łagodzi również umysł, harmonizując myśli czy uzdatniając przepływ informacji.

Poszczególne tradycyjne metody terapeutyczne manifestują swój pozytywny wpływ na organizm ludzki w następujący sposób:

  • Uwalniają od chronicznego bólu pleców, stawów, karku, kolan czy głowy.
  • Redukują częstotliwość bóli głowy, jak też zapobiegają nawrotom migreny.
  • Spowalniają rozwój choroby Parkinsona u osób starszych.
  • Wspierają odpowiednią pracę mózgu w kontekście logicznego myślenia i pamięci.
  • Oddziałują na dobre samopoczucie, uwalniając od stresu i negatywności.

Zalety medycyny chińskiej przekładają się na jej efektywność, co potwierdzają liczne badania. W związku z tym, wprowadzenie tego typu terapii może być niezwykle cennym uzupełnieniem konwencjonalnej medycyny w wielu schorzeniach. Usprawniając ciało, wspierasz również swój umysł i duszę.

Terapie tradycyjne FlowSpace – dlaczego warto?

Nasze wieloletnie zainteresowanie tradycyjną chińską medycyną, a także pasję do alternatywnych metod leczenia, przekładamy na wyjątkową ofertę gabinetu FlowSpace. Nasi konsultanci dokładają wszelkich starań, żeby wybrać dla Ciebie idealne metody dla ukojenia bólu i leczenia schorzeń. Jesteśmy gotowi zaproponować najbardziej sprawdzone podejścia do uzdrawiania za pomocą medycyny chińskiej.

Idąc w ślad za Chińczykami, wierzymy, że ciało ludzkie to samoregenerujący się system, przez który po meridianach przepływa energia chi. Dysharmonia tej życiodajnej energii powoduje zaburzenia zdrowotne, z których uwolnić się można, balansując własne chi. Zgodnie z tradycyjnymi naukami chińskimi, w tej terapii stawiamy na profilaktykę i zapobieganie, a nie leczenie.

Czekamy na Ciebie w Jeleniej Górze – zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu wizyty!